Salon fryzjerski i kosmetyczny w Krakowie, Kurdwanów "M-STUDIO"

MEDIA

Właścicielka M-STUDIO, Pani Małgorzata Strug-Zgrzywa została zaproszona do stworzenia autorskiej stylizacji, która została następnie zamieszczona w CREATIVE HAIR BOOK - albumie obejmującym stylizacje najlepszych fryzjerów-stylistów Wella w Polsce. Stylizacja zamieszczona na naszej stronie glównej.
 
 
W wydaniu jesiennym, nr 3(57), Czasopisma Kreatywnego Fryzjera - "FALE LOKI KOKI" - ukazał się wywiad z Panią Małgorzatą Strug-Zgrzywa. (strona 166)
 http://issuu.com/yasioo/docs/flk57_m?mode=window&viewMode=doublePage
 

We wrześniowym wydaniu „HAIR TRENDY” Magazynie  Stylistów  Wizażystów i Kreatorów Fryzur ukazał się wywiad z Panią Małgorzatą Strug-Zgrzywą. Hair Trendy to polski, opiniotwórczy magazyn, przeznaczony dla fryzjerów, stylistów, wizażystów i masowych odbiorców zainteresowanych trendami w modzie fryzur.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 "MIASTO KOBIET" wydanie VI/VII - zobacz reklamę

www.miastokobiet.pl

 

 

W czasopiśmie Kreatywnego Fryzjera - FALE LOKI KOKI - LATO 2012, ukazał się wywiad z naszym stylistą Przemkiem Kanią, zdobywcą tytułu KREATOR 2012 (strona 147).

 http://issuu.com/yasioo/docs/flk56?mode=window&viewMode=doublePage

 

 

Małgorzata Strug-Zgrzywa


Wywiad jakiego udzieliła Małgorzata Strug-Zgrzywa ekskluzywnemu krakowskiemu magazynowi dla kobiet "Miasto kobiet",
Magazyn nr 5/2010 wrzesień-październik.

http://www.miastokobiet.pl/?id=242

Mistrz Małgorzata

Małgorzata Strug-Zgrzywa, srebrna medalistka mistrzostw świata we fryzjerstwie, pochyla się nad fryzurą klientki. Lekkim dmuchnięciem, a potem zwinnym ruchem palców rozdziela kosmyki włosów, aby ułożyły się w perfekcyjną kompozycję.

O mały włos

Misterna konstrukcja z włosów - ulotna i niezależna od intencji swego twórcy - jest sama w sobie happeningiem i dziełem sztuki, które może wzbudzać kontrowersje, ale też wywoływać skrajne emocje, od podziwu do dezaprobaty. Jednak jak tłumaczy Małgorzata Strug-Zgrzywa, profesjonalista nie może sobie pozwolić na realizowanie wyłącznie własnych ambicji twórczych, ale zanim przystąpi do pracy, powinien wsłuchać się w klienta.
- Istnieje różnica między "szokistą", który skupia się tylko na efekcie końcowym i poprzez gwałtowną, radykalną zmianę fryzury chce spowodować szok, a prawdziwym stylistą. We fryzjerstwie nie chodzi o to, żeby zmiana była od razu zauważalna, ale żeby poprzez stylizację dopracować całościowy wizerunek człowieka, zgodny z jego charakterem.
Spośród wielu maleńkich zakładów fryzjerskich na Kurdwanowie Studio M wyróżnia się imponującą kolekcją zdobytych medali i dyplomów, a także długą listą stałych klientów, związanych z salonem od początku jego istnienia. Właścicielka z rozbawieniem opisuje reakcję tych, którzy umawiając się z nią na pierwszą wizytę, spodziewali się kogoś starszego - a na pewno nie "dziewczyny w glanach i wzorkach na głowie". Jej pasja i szacunek dla wykonywanego zawodu sprawiają jednak, że klienci szybko zauważają ogromną wrażliwość Małgorzaty, i determinację. Nie tylko pokonała najlepszych krajowych fryzjerów, zdobywając tytuły mistrza Polski we fryzjerstwie damskim i męskim, ale udało się jej także zwyciężyć raka. Może dlatego z biegiem czasu klienci zaczynają traktować ją jak psychoanalityka i spowiadają się z najbardziej pikantnych grzeszków?

 

Szkoła mistrzów

Awans do światowej czołówki OMC (Organisation Mondiale Coiffure), jedynych oficjalnych zawodów fryzjerskich, daje możliwość szlifowania umiejętności w elitarnym gronie. Sukcesy Małgorzaty sprawiły, że w tym roku została trenerem kadry narodowej.- To zupełnie inny rodzaj strzyżenia - tłumaczy młoda fryzjerka, która sama trenowała m.in. w Wenecji u boku byłego dyrektora artystycznego OMC, Sebastiano Chinellato. - Ważny jest nawet sposób trzymania nożyczek. Nasi trenerzy zdradzają metody, których nie wypracowalibyśmy sami. Dlatego przed zawodami oprócz 8 godzinnego trybu pracy w salonie, poświęca kilka dodatkowych godzin dziennie na trening. - Zdobycie tytułu mistrza świata jest dla mnie ważne, ale już nie najważniejsze - mówi jednak srebrna medalistka. - Nie uważam, żeby wygrana w tych wszystkich prestiżowych konkursach czyniła mnie lepszym pracownikiem od fryzjerek w sąsiednim pasażu. Uważam, że było mi to po prostu dane i cieszę się z tych sukcesów.

Sztuka dla sztuki

Jak wybrać zwycięzcę spośród 500 najlepszych fryzjerów świata reprezentujących elity swoich krajów? Jak zawrzeć w punktacji niuanse w kolorach i odcieniach połyskujących na pasemkach włosów albo sposób przechodzenia barw względem linii cięcia i ułożenia fal? W najtrudniejszej sekcji męskiej kagańcem dla wyobraźni jest określona długość włosów. Mają być zafarbowane na jednolitą ciemną barwę i mieć sztywną formę "kasku", która idealnie oddaje niezapomniany styl Elvisa. Nie można stosować maszynek elektrycznych, a wszystkie podgolenia wykonuje się na grzebieniu, nożyczkami.
- Kiedy ma się 20 minut na wystylizowanie takiego uczesania, należy mówić raczej o sporcie niż o sztuce - twierdzi Małgorzata Strug-Zgrzywa. - Najlepsze pomysły czerpię z głowy. Celowo staram się nie oglądać promowanych prac, żeby się nie sugerować, choć dużo w ten sposób ryzykuję. Czasami już sam wybór koloru, odmiennego od obowiązujących tendencji, może decydować o sukcesie albo o druzgocącej porażce. Można oczywiście imitować wysoko notowane fryzury, żeby przybliżyć się do wygranej. Ale jeśli zaproponuję formę eksperymentalną, która się spodoba, to ona właśnie zacznie obowiązywać. No bo skąd biorą się nowe trendy we fryzjerstwie? To my je ustalamy. Na mistrzostwach świata.

Dorota Paciorek / Miasto Kobiet nr 5/2010

WIADOMOŚCI Nr 5 (136) Rok XIII maj 2007

http://mbc.malopolska.pl/Content/2264/2007_05.pdf

Małgorzata Strug-Zgrzywa: Pierwszy Mistrz Polski we fryzjerstwie męskim i damskim!

Przed paroma laty, przy okazji jednej z rozmów, jakie miałam przyjemność przeprowadzić z właścicielką "Studia Małgorzata" na Kurdwanowie, zapytałam panią Małgorzatę Strug- -Zgrzywę, co chciałaby jeszcze osiągnąć. Wśród wielu marzeń, które wtedy wymieniała, znalazło się i to, że bardzo by chciała zostać pierwszą polską fryzjerką, która zdobędzie tytuł Mistrza Polski we fryzjerstwie zarówno męskim, jak i damskim. Pamiętam, że wówczas pani Małgorzata miała już na swoim koncie złoty medal we fryzjerstwie męskim oraz wiele innych, również międzynarodowych sukcesów właśnie w kategorii męskiej. Po każdym następnym spotkaniu utwierdzałam się w przeświadczeniu, że zamiar zdobycia tytułu Mistrza Polski we fryzjerstwie damskim pani Małgorzata zrealizuje.

Ta moja pewność wynikała z obserwacji pani Małgorzaty, jej podejścia do kolejnych wielkich wyzwań. Zawsze widziałam, jak ciężko, solidnie, wytrwale i konsekwentnie pracuje. Równocześnie zauważyłam, że ta utytułowana fryzjerka traktuje te konkursy jako okazję do dobrej zabawy, która przynosi jej wiele satysfakcji, radości i zadowolenia. - Generalnie nigdy nie myślę o tym, co by było, gdyby coś nie wyszło - wyznaje. - Sądzę, że w mojej psychice nic by się nie stało, gdyby się na przykład okazało, że coś zepsułam i wylądowałam na ostatnim miejscu. Przecież jestem zwyczajnym człowiekiem. Myślę, że właśnie takie nastawienie od samego początku bardzo mi w kolejnych startach, w tym wszystkim co robię, pomaga.

Na pewno pomogło również podczas ostatnich Mistrzostw Fryzjerskich w Polsce, które odbywają się w Poznaniu. Utytułowana fryzjerka z Kurdwanowa wzbogaciła się o kolejny medal, tytuł i puchar! Tak jak sobie zaplanowała, została pierwszą w Polsce fryzjerką, która może się poszczycić równocześnie złotym medalem Mistrzostw Polski we fryzjerstwie męskim i w damskim!

- W tym roku te zawody były szczególnie interesujące, ponieważ z naszego salonu startowały aż cztery osoby, walcząc o tytuł mistrza - dwie w juniorach, a dwie w seniorach. Było świetnie! Najpierw w sobotę ja wspierałam ich, a oni byli ze mną w niedzielę. Jeszcze o czwartej rano robiliśmy kolor mojej modelce - wspomina z uśmiechem Małgorzata Strug -Zgrzywa.

Pani Małgorzata nie ukrywa satysfakcji również z tego powodu, że aż tyle osób z jej załogi wzięło udział w tegorocznych mistrzostwach. - Również oni mogą przekazać reszcie załogi, jak to wygląda, że to wcale nie jest łatwe - tłumaczy. - Ponadto trzeba pamiętać, że udział w takim konkursie, sam start już jest dużym wyzwaniem dla fryzjera. Wiadomo, że są to osoby, które muszą prezentować pewien poziom.

Warto nadmienić, że usługi zarówno fryzjerskie, jak i kosmetyczne, świadczone w "Studio Małgorzata", od lat utrzymują się na wysokim poziomie. Sam salon, powiększony i unowocześniony, prezentuje się okazale. Gdy pytam panią Małgorzatę, jak ona odnajduje się w tym nowym wnętrzu, w odpowiedzi słyszę: - Jestem zadowolona z tego, że nasi Klienci mogą byś obsługiwani w komfortowych warunkach, z tym wiąże się również poprawa warunków pracy dla nas. Bardzo się cieszę z tego, że poszerzyliśmy i zdecydowanie ulepszyliśmy część kosmetyczną salonu (jak również usługi w zakresie manicure i pedicure). Tę część salonu wzbogaciliśmy o nowoczesny sprzęt i w związku z tym proponujemy całkiem nowe zabiegi kosmetyczne. (Wszystkie informacje na ten temat zainteresowani znajdą na zmodernizowanej stronie internetowej już w lipcu!)

Utytułowaną fryzjerkę, laureatkę wielu polskich i międzynarodowych konkursów, można spotkać w jej studio. Ale pani Małgorzata nie byłaby sobą, gdyby już nie planowała kolejnych startów. - Jesienią wezmę udział w Otwartych Mistrzostwach Fryzjerstwa w Paryżu, mam zamiar startować w konkurencjach technicznych - opowiada o najbliższych konkursowych wyzwaniach. - To będzie taki trening przed Mistrzostwami Świata w Chicago. Będę tam starować w kategorii męskiej, w trzyosobowej reprezentacji Polski oraz indywidualnie w damskiej. I już dziś cieszę się na te zmagania. Wiem też, że dopóki tego typu wyzwania sprawiają mi radość i dostarczają satysfakcji, dopóty warto w się z nimi mierzyć!

http://www.youtube.com/watch?v=FdjaZzHD0Zc

http://www.youtube.com/watch?v=cKPZNgUc6co&feature=relmfu

 

 

 

 

REZERWACJA TEL.: 12 654-41-24
KRAKÓW, ul. P. Halszki 1 B, C, D, E, J (oś. Kurdwanów)
pon.-pt.: 8.00 - 21.00, sob.: 8.00 - 18.00